Published On: 5 Maj, 2016

Thaçi premton shumë: Gjatë mandatit tim do ta fitojmë statusin e kandidatit në BE

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë konferencës për media me përfaqësuesen e BE-së, Federica Mogherini, e ka vlerësuar vitin 2016, si vit evropian të Kosovës.

“Unë shpresoj që gjatë mandatit tim si President, do të fitojmë edhe statusin e kandidatit për anëtarsim në Bashkimin Evropian”, ka deklaruar Thaçi

Ai shtoi se këto ditë për Kosovën, janë ditë feste pasi janë tejkaluar situata të pakëndshme politike.

“Tani kemi raporte të shkëlqyera me vendet fqinje dhe për këtë po punojmë edhe në dialogun me Serbinë, në mënyrë që t’i implementojmë të gjitha marrëveshjet”, ka thënë Thaçi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...