Published On: 3 Maj, 2016

Thaçi: Pranimi në UEFA, lajmi më i mirë i mundshëm

I pari që ka uruar pas pranimit të Kosovës në UEFA, është presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

Thaçi në Facebook shkruan se ky është lajmi më i mirë i mundshëm për tifozët e panumërt të Republikës së Kosovës.

Ai ka uruar kryetarin e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), federatën, lojtarët e kombëtares dhe të gjithë qytetarët.

“Kosova në UEFA! Lajmi më i mirë i mundshëm për tifozët e panumërt në Republikën tonë. Tash e tutje do të luajmë në kampionate ndërkombëtare – disa lojë do t’i fitojmë, disa do t’i humbim, por kurrë më s’do të na ndalin nga fusha e gjelbër. Urime Fadil Vokrrit dhe federatës, urime lojtarëve të kombëtares sonë, urime të gjithë qytetarëve”, ka shkruar presidenti. /KosovaPress/

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...