Published On: 20 Qershor, 2016

Thaçi për largimin e Ferid Aganit: Kjo duhet të shërbejë si shembull për qeverisje të mirë

Gatishmëria e ish-ministrit Ferid Agani që të lirohet nga detyra, pas aktakuzës së ngritur javën që shkoi, duhet të shërbejë si shembull për qeverisje të mirë, konsideron Presidenti Hashim Thaçi.

“Si president i vendit e mirëpres gatishmërinë dhe vendimin e z. Ferid Agani për t’u liruar nga detyra e ministrit, për t’u lënë organeve të drejtësisë që të kryejnë punën e tyre. Le të jetë ky shembull i sjelljes në pajtim me etikën institucionale, dhe i gatishmërisë për qeverisje të mirë. Kosova është në rrugë të mbarë të integrimit evropian dhe jemi në prag të liberalizimit të vizave. Sundimi i ligjit mbetet jetik për të ardhmen euroatlantike të Republikës së Kosovës. Si president i vendit zotohem para qytetarëve se askush me aktakuza apo të dënuar nuk duhet të jenë pjesë e institucioneve të Republikës së Kosovës”, ka shkruar Thaçi në Facebook.

Tashmë ish-Ministri i Ambientit, Ferid Agani akuzohet për keqpërdorime në rastin ‘Stenta’, në kohen kur ishte ministër i Shëndetësisë në qeverinë që atëherë drejtohej pikërisht nga presidenti aktual, Hashim Thaçi.
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. kosovari thotë:

    Kush i thot Presidentit se me hile eshte president!?

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...