Published On: 19 Janar, 2016

Thaçi nuk ka kush që më ndalon deri tek posti i presidentit

Zëvendëskryeministri i Kosovë, njëherësh lideri i PDK-së, Hashim Thaçi, është i bindur se do të bëhet president i vendit. Tha se partnerët janë unik në angazhimet dhe prioritetet që kanë, raporton KTV.

“Ne do ta respektojmë marrëveshjen mes partnerëve të koalicionit. Do të respektohet kushtetuta dhe ligjet si dhe të gjitha procedurat. Nuk ka ndonjë dilemë. Besoj se i gjithë procesi do të shkojë në interes të Kosovës dhe qytetarëve dhe i gjithë spektri do t’i marrë përgjegjësitë që i ka për stabilitetin e plotë të institucioneve”, ka thënë Thaçi nga Pokleku i Drenasit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...