Published On: 20 Qershor, 2016

Thaçi ngushëllon familjen e Tomë Hajdarit

Për ndarjen nga jeta të Tomë Hajdarit, familjen e ka ngushëlluar edhe Presidenti i vendit, Hashim Thaçi.

“Shpreh ngushëllimet më të sinqerta për familjen, miqtë dhe kolegët e veprimtarit të çështjes kombëtare, ish-deputetit dhe ministrit, z. Tomë Hajdari, i cili ndërroi jetë sot.

Vdekja e Tomës është humbje për ju si familje, për subjektin politik dhe më gjerë. Për Tomën dhe vendosmërinë e tij për çlirimin dhe ndërtimin e Kosovës demokratike do të mbaj përherë kujtimet më të mira”, shkruan në telegram ngushëllimin e Thaçit.

Anëtari i AAK’së dhe ish-Ministri i Bujqësisë, Tomë Hajdari ka ndërruar jetë mbrëmë, ndërsa varrimi i tij bëhet të martën në ora 13:00 në fshatin e tij të lindjes në Palabardh të Gjakovës.

Para varrimit, mbahet mbledhje Komemorative, në ora 10:00, në shkollën e mesme të muzikës Prenk Jakova-Gjakovë. /GazetaExpress/.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...