Published On: 21 Janar, 2016

Thaçi nga Prizreni godet opozitën: Zgjedhjet mbahen në vitin 2018

Kryetari i PDK-së, Hashim Thaçi ka takuar sonte strukturat e partisë në Prizren. Para të pranishmeve, Thaçi ka thënë se zgjedhjet lokale do të mbahen në vitin 2017, kurse ato nacionale më 2018, raporton Indeksonline.

Këtë Thaçi e ka thënë duke iu përgjigjur opozitës e cila kërkon zgjedhje ta parakohshme.

Në anën tjetër, nënkryetarët e PDK-së, Kadri Veseli dhe Enver Hoxhaj e kanë prezantuar Thaçin si president të ardhshëm të Kosovës.

Kjo ka nxitur edhe duartrokitje të gjata të të pranishmeve.

Hashim Thaçi pritet të nominohet zyrtarisht kandidat për president i Kosovës në konventën e PDK-së që pritet të mbahet së shpejti.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...