Published On: 2 Shtator, 2016

Thaçi në “Hardh Fest”, voli rrush e cakërroi gotat

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka marrë pjesë në hapjen e festivalit “Hardh Fest” në Rahovec.

Thaçi mori pjesë në vjeljen e disa kalaveshëve rrush dhe padyshim cakërroi gotat me disa prej të pranishmëve, transmeton Koha.net.

Ai në llogarinë e tij në Facebook tha se Rahoveci është Toskana e Kosovës.

“Në HardhFest, bashkë me qytetarët bujarë dhe punëtorë të Rahovecit e hapëm festën e vjeljes së rrushit. Kjo festë tradicionale dhe ndërkombëtare, qytetin e karnevalit të rrushit e ka bërë qendër kulturore. Rahoveci është Toskana e Kosovës”, ka shkruar ai në Facebook.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...