Published On: 18 Dhjetor, 2015

Thaçi në dyluftim me BE-në!

Ish kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi prej ditësh po vazhdon ta sfidojë Bashkimin Europian për shkak të mos heqjes së vizave. Ai madje e ka shtyrë edhe të premten Qeverinë që në komunikatën e saj ta akuzojë BE-në se po vepron në shpërputhje me raportet e bashkëpunimit dhe po ashtu se po e dëmton Kosovën.
“Qeveria e Kosovës rithekson rëndësinë që ka për qytetarët e Republikës së Kosovës liberalizimi i vizave dhe lëvizja e lirë në vendet e BE-së si një e drejtë elementare, duke vlerësuar se vonesat në këtë drejtim janë të dëmshme dhe në shpërputhje me angazhimet e përbashkëta të Kosovës dhe Bashkimit Evropian”, thuhet në komunikatën e Qeverisë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...