Published On: 21 Janar, 2016

Thaçi: MSA është hapi i parë në rrugën e gjatë drejt BE-së

Zëvendëskryeministri i Kosovës Hashim Thaçi, ka thënë se ratifikimi i MSA-së me Kosovën është moment historik.

Ai ka shkruar në Facebook se kjo është kontrata e parë formale në mes Kosovës dhe BE-së.

Ky është postimi i plotë i Thaçit në Facebook:

Parlamenti Europian në këto momente votoi me shumicë ratifikimin e Marrëveshjes për Stabilizim dhe Asociim me Kosovën.

Ky është moment historik dhe kontrata e parë formale në mes Kosovës dhe BE-së. Ky është hapi i parë në rrugën e gjatë që do t’i sjell fëmijët tonë në gjirin e familjes europiane.

Luftuam për liri, fituam edhe pavarësinë dhe sot fillon edhe periudha e re europiane e Republikës së Kosovës. Zoti e bekoftë Kosovën europiane. HTH

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...