Published On: 2 Maj, 2016

Thaçi merr pjesë në përvjetorin e masakrës së Studimes

2 maji i vitit 1999 ishte një ngjarje e kobshme për Kosovën dhe Vushtrrinë. Me këtë datë në fshatin Studime të komunës së Vushtrrisë u vranë nga forcat paramilitare serbe 116 persona civilë që ishin në kolonën e qindra të shpërngulurve që ia mësyn Shqipërisë.

Si çdo vit tjetër edhe këtë vit shënohet përvjetori i kësaj masakre ndaj shqiptarëve të Kosovës, sot në këtë përvjetor do merr pjesë edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, që do t’u adresohet edhe me një fjalë rasti familjarëve të të vrarëve dhe të pranishmëve në akademinë përkujtimore, njofton Klan Kosova.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...