Published On: 27 Prill, 2016

Thaçi mbështet fuqishëm aksionin kundër Azem Sylës

Presidenti dje kishte thënë se korrupsioni është më shumë përceptim, se sa realitet. Ndërsa sot e mbështet fuqishëm aksionin e EULEX’it dhe Policisë së Kosovës, shkruan Gazeta Express.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar ndaj aksionit të sotëm për krim të organizuar, duke thënë se e përshëndet dhe mbështet fuqishëm aksionin e organeve kombëtare dhe ndërkombëtare të rendit dhe ligjit.

Ky është shkrimi i tij i plotë:

“E përshëndes dhe mbështes fuqishëm aksionin e organeve kombëtare dhe ndërkombëtare të rendit dhe ligjit.

Lufta kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar është çelësi i ndërtimit të shtetit demokratik e të drejtë, çelësi i së ardhmes sonë europiane.

Pres nga të gjithë ata që janë të përfshirë në rastet gjyqësore t’i ofrojnë bashkëpunim të plotë policisë dhe prokurorisë” ka shkruar Thaçi./Gazeta Express/.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...