Published On: 28 Shkurt, 2016

Thaçi: Liria jonë ka rrënjët në Likoshan

Presidenti i zgjedhur i Kosovës, Hashim Thaci ka bërë vizitën e tij të parë pas zgjedhjeve presidenciale në Likoshan.

Thaçi ka thënë se liria dhe pavarësia e Kosovës i kanë rrënjët në atë tokë të bekuar. Nga Likoshani ai ka shtuar se do të jetë president i të gjithëve pa dallime partiake. /Zeri/

Lexoni statusin e tij të plotë:

Vizita ime e parë pas zgjedhjeve presidenciale në Kuvend ishte në Likoshan. Aty u përula dëshmorëve të kombit. Liria jonë sot dhe demokracia që ndërtuam ka rrënjët në këtë tokë të bekuar. Mora edhe shumë urime nga banorët e kësaj zone, por kjo veç sa më përkujton peshën e detyrës së qenuri President i të gjithëve, pa dallime partiake, ashtu siç ishim edhe në luftën tonë çlirimtare pa dallime dhe ndasi partiake. HTH

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...