Published On: 28 Prill, 2016

Thaçi: Lajmi për heqjen e vizave vjen shpejt. KE ka konfirmuar se i kemi plotësuar kushtet

I pari i Shetit, Hashim Thaçi, ka dhënë lajmin se Komisioni Europian ka konfirmuar se Kosova i ka plotësuar kushtet për liberalizimin e vizave.

Sipas Thaçit, shumë shpejt do të vjen lajm i mirë për liberalizimin e vizave dhe janë në pritje të vendimit, transmeton Express.

Njoftimi i plotë nga Hashim Thaçi:

“Lajmi i mirë për liberalizimin e vizave do të vijë shumë shpejt. Komisioni Europian ka konfirmuar se Kosova ka plotësuar kriteret. Prandaj, jemi në pritje të këtij vendimi që do të vijë në ditët në vijim. Kemi mirëkuptim dhe respektojmë procedurat e brendshme të BE-së,” ka shkruar Thaçi në Facebook.

Kryeministri Mustafa së bashku me Ministrin e Integrimeve Bekim Çollakun dje kanë zhvilluar takime me zyrtarët e Bashkimi Europian ku diskutuan për procesin e liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës.

Çollaku në një prononcim për Express pas takimit ka thënë se kosovarët këtë vit do të udhëtojnë pa viza./GazetaExpress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...