Published On: 6 Gusht, 2016

Thaçi: Ja momenti i paharruar!

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është shprehur krenar me paralakimin e sportistëve të vendit në Lojërat Olimpike.

Thaçi, e ka vlerësuar si një hap të rëndësishëm pjesëmarrjen e sportistëve kosovarë në Rio,  njofton gazetablic.com

 “Pjesëmarrja jonë në Rio është një hap i rëndësishëm drejt forcimit të subjektivitetit ndërkombëtar të Kosovës”, tha ai.

Ndryshe momentin në fjalë, Presidenti e ka cilësuar si të paharruar.

“Moment i paharruar për shtetin dhe popullin tim. Kosova u bë vlerë e re e diversitetit botëror”, ka shkruar Thaçi në Facebook. 13880412_1130021317068226_7931947294409338778_n
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...