Published On: 17 Gusht, 2016

Thaçi i përdor vërejtjet e Biden kundër opozitës: Pakica po e rrezikon të ardhmen tonë

Pas largimit nga Kosova të Zv.Presidentit Amerikan Joe Biden, Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i është rikthyer çështjeve të brendshme dhe ka thumbuar opozitën. Ai ka përdorur fjalët e Biden dhe e ka konsideruar opozitën pakicë që rrezikon të ardhmen e Kosovës, shkruan Gazeta Express.

“Por, edhe vërejtja se një pakicë është duke cenuar seriozisht të tashmen dhe të ardhmen tonë, duke rrezikuar ta lë Kosovën pa përkrahje dhe pa miq është e mirëseardhur dhe e pranuam me përgjegjësi të plotë. Të mos luajmë me interesat vitale të Kosovës dhe me ardhmërinë e fëmijëve tanë.” shkruan Hashim Thaçi.

Ai nuk la pa falenderuar përkrahjen e Biden dhe theksoi “Mesazhet e miqësisë dhe të përkrahjes janë edhe më të fuqishme kur vijnë nga miqtë e zemrës. Zëvendëspresidenti Biden është një mik i tillë, i imi dhe i tërë Kosovës. Përkrahja për rrugën e Kosovës, për paqen dhe stabilitetin, për dialogun dhe pajtimin, për marrëdhënie të mira ndërfqinjësore dhe për integrim është inkurajimi më i madh se jemi në rrugën e duhur.”/Gazeta Express.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...