Published On: 3 Mars, 2016

Thaçi i frikësohet sherrit të komandantëve, kërkon paqe (Video)

Qytetarët nuk duhet të merren me historinë e së shkuarës , por me historinë e së ardhmes. Kështu, ka deklaruar presidenti i sapo zgjedhur i vendit Hashim Thaçi, në Emisionin “Republika”, me Dardan Gashin.

Sipas tij shumë më shumë ndodhin debate të ashpra mes njerëzve të thjeshtë dhe shoqërisë civile se sa mes njerëzve që kanë qenë në luftë. “Mesazhi për të gjithë qytetarët është që mos të merren me historinë e së shkuarës por të shikojmë të gjithë së bashku për historinë e së ardhmes. Të nderohet dhe të respektohet ai që e ndërton dhe sakrifikon për të ardhmen. Natyrisht gjithmonë do të jemi krenar me të kaluarën , por përgjegjësia jonë i takon së ardhmes”, ka deklaruar ai.

Për më shumë ndiqeni videon:

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...