Published On: 5 Shkurt, 2016

Thaçi i fiksuar pas pozitës së Presidentit, tregon datën!

Lideri i PDK-së Hashim Thaçi është i bindur se do të zgjedhet president i Kosovës. Ai thotë se ko do të ndodhë më së largu deri me 5 mars të këtij viti.

“Kemi një marrëveshje shumë serioze mes PDK-së dhe LDK-së. Më së largu me 5 mars unë do të jem president i Kosovës”, ka thënë Thaçi për RTV Besa,transmeton PrizrenPress.

Thaci ka qëndruar mbrëmë në Prizren. Ai është takuar me Grupin “6 Plus” të Prizrenit.
Lideri i KDTP-së Mahir Jagxhillar, i ka dhënë mbështetje Thaçit, për t’u zgedhur president i Kosovës.

“Ne do ta votojmë Hashim Thaçin”, ka thënë Jagxhillar.

Edhe Qerim Bajrami deputet i Parlamentit të Kosovës nga VAKAT, tha se do të votojnë Hashim Thaçin për president të Kosovës.
Ndërkaq, Hashim Thaçi edhe njëherë ka apeluar tek të gjitha partië e politike, se forma e vetme për të ardhur në pushtet është vetëm kutia e votimit.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Ilir Kosova thotë:

    Ky jarani po ban hopa, pa e kapercye ujin! Po I ban qejfin vetvehtes.Kadal beg se ka hendek.Po ban hesapj pa hangjine.Përveq G 6 Pra perveq jo shqiptareve nuk te do kurkush.As partia jote..Nuk e besojme qe edhe Isa do ta mbaje fjalen.Isa është pa kurrizor.I ndrron opcionet brennda nates..Mjaft te ka shkue gungulli mbi uje.Kot e ke.Nuk te don populli.Nuk te benson kush.Isa I shkrete ka mbete me kembet e arrushes qe i la ne doart e tij.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...