Published On: 29 Shkurt, 2016

Thaçi “i bekuar që u zgjodh president në 80-vjetorin e lindjes së Demaçit”

Presidenti i zgjedhur Hashim Thaçi thotë se ndjehet i bekuar që u zgjodh President i Kosovës në 80-vjetorin e lindjes së veprimtarit të shquar Adem Demaçit.

Thaçi nëpërmjet Facebookut ka treguar se ka vizituar sot Demaçin.

“Sot vizitova simbolin e rezistencës sonë kombëtare. Ndjehem i bekuar që u zgjodha President i Republikës së Kosovës në 80 vjetorin e lindjes së heroit të gjallë të kombit dhe mikut tim, Adem Demaçi. I uroj nga zemra shëndet, lumturi dhe jetë të gjatë”, ka shkruar ai në Facebook.

Thaçi u zgjodh president më 26 shkurt me 71 vota në rundin e tretë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...