Published On: 1 Qershor, 2016

Thaçi: Fqinjësia e mirë dhe integrimi i shteteve të rajonit në BE, prioritete për të gjithë (Video)

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi mori pjesë në samitin presidencial që ka për qëllim procesin e bashkëpunimit në Europën Juglindore.

Fqinjësia e mirë dhe integrimi i shteteve të rajonit në Bashkimin Europian, siç tha Thaçi, është prioritet për të gjithë.

Sipas tij, armiqësitë e popujve të rajonit tashmë janë tejkaluar.

“Kosova zotohet se do të vazhdojë bashkëpunimin në nivele të shtetit të rajonit, të interesave rajonale, të perspektivës së sigurt të integrimit në NATO dhe Bashkim Europian, gjithashtu zotohet për angazhimin në trupa të përbashkëta në luftë kundër krimit të organizuar, korrupsionit, fenomeneve të tjera negative, ekstremizmit, radikalizmit…”, tha Thaçi për RTK’në.

H.Thaci by GazetaExpress

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...