Published On: 1 Shtator, 2016

Thaçi i thyer

Pas heqjes nga rendi i ditës të projektligjit për demarkacionin me Malin e Zi, nga ana e Qeverisë, ka reaguar Presidenti Hashim Thaçi. Ai ka thënë se të zgjedhurit po e zvarrisin implementimin e agjendës shtetërore por nuk ka fajësuar as opozitën e as Lista Srpskan për dështimin.

Ja çfarë shkruan Thaçi:

“Rrethanat që po krijojnë zvarritjen e mëtutjeshme të implementimit të agjendës shtetërore të marrëveshjeve ndërkombëtare paraqesin shqetësim serioz për qytetarët e Kosovës dhe për partnerët tanë euroatlantikë.

Ky hezitim nga njerëzit e zgjedhur rrezikon pa të drejtë interesat shtetërore, që ndërlidhen me liberalizimin e vizave dhe themelimin e ushtrisë së Kosovës.

Me këto zvarritje, partnerëve tanë ndërkombëtarë po ua heqim argumentet që të na mbështesin në arritjen e qëllimeve dhe të interesave tona madhore”.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Thaqi / Gjakova thotë:

    ” … Në një Odë, ishin mbledhur ca burra, njëri ndër ta dallohej nga të tjerët, njëherit, s`ndalonte së foluri rend e pa rend…!!! Kur ndalonte, njëri ndër të pranishmit i tha: Mos qofshin gënjeshtra, na knaqe…!!! Mirëpo ai herifi, prapë me të vjetren, fliste dhe fliste gjëra të pavërteta pa ndaluar fare…!!! Kur u lodhë, qebesa u lodhen edhe të pranishmit duke e ndëgjuar, njëri n`Odë s`duroi dotë dhe po e pyet / po i thotë : A e mbarove / përfundove llafin…? Po, ia kthen ky herifi…. Mirë more burrë, po si s`të vie turp të na gënjeshë kështu…!!! I zanur keqë po i thotë : Po të gjithë po gënjejnë edhe unë po gënjejë si të tjerët, vetëm që, unë po gënjejë më mirë, për atë edhe populli po më beson, ia ktheu ky gënjeshtari….!!! Ju përshëndes

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...