Published On: 13 Maj, 2016

Thaçi: Europa është shumë e vogël për talentët tanë të mëdhenj

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi menjëherë pas pranimit të Kosovës në FIFA, ka thënë se Evropa është shumë e vogël për talentët tanë të mëdhenj.

Siç vlerëson Thaçi, anëtarësimi i sotshëm në FIFA, përfundimisht krijon një terren të ri për promovimin e futbollit kosovar në garat botërore.

  Ky është statusi i plotë i Thacit në Facebook:

Europa është shumë e vogël për talentët tanë të mëdhenj.

Anëtarësimi sot në FIFA, përfundimisht krijon një terren të ri për promovimin e futbollit kosovar në garat botërore. Gjatë izolimit 25 vjeçar, ne iu kemi dhënë shumë talentë kombëtareve dhe ekipeve botërore. Nga sot, ata e kanë vendin në kombëtaren e Kosovës.

Jam mirënjohës për të gjithë që punuan për anëtarësimin e Kosovës në FIFA.

Ishte një rrugëtim i gjatë i ndërkombëtarizimit të sportit kosovar. E filluam me pingpong dhe e përfunduam sot në FIFA.

Të bashkuar duhet të luftojmë për betejën e radhës, për fitoren e radhës, për ditën historike të radhës për Kosovës. Gëzuar! HTH

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...