Published On: 9 Janar, 2016

Thaçi e ka hallin te liberalizimi i vizave

Zëvendëskryeministri i Kosovës Hashim Thaçi tha se dhuna në protestën e sotme është mesazh i keq për Kosovën dhe kjo do të ndikoj edhe në procesin e liberalizimit të vizave.

Shkrimi i plotë i Thaçit në Facebook:

Dhuna e sotme e përsëritur nga partitë opozitare është mesazhi më i keq i mundshëm për Kosovën dhe qytetarët e saj. Kjo dhunë është cenim i rendit kushtetues e ligjor. Është cenim i procesit për liberalizimin e vizave, goditje e re për themelimin e Forcave të Armatosura të Kosovës, për zhvillimin ekonomik dhe për ardhjen e investitorëve të huaj.

Dhuna e përsëritur sot është atak edhe i mbështetjes së partnerëve të Kosovës: SHBA-ve, BE-së dhe NATO-s.

Kjo dhunë opozitare entuziazmon kundërshtarët e konsolidimit të shtetit të Kosovës. HTH

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...