Published On: 5 Tetor, 2016

Thaçi, e dekoron Hazirin si “Hero i Kosovës”

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ia ka dorëzuar dekoratën kryetarit të Gjilanit, Lutfi Haziri si “Hero i Kosovës”, për veprat e sakrificës dhe trimërisë së babait të tij, Emrush Et’hem Haziri.

Thaçi, tha se Emrushi si aktivist i çështjes kombëtare “na bashkonte gjithnjë, duke na kujtuar se pa marrë parasysh dallimet në mendime për veprimin politik, qëllimin të gjithë e kishim të njëjtë.”

 “Do ta kujtojmë përgjithmonë me respekt dhe nderim”, tha më tej ai në një një shkrim në rrjetin social Facebook. / Gazeta Blic /14556532_1197184140351943_4766857350797931895_o

14615781_1197184320351925_2545234183332660243_o

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...