Published On: 20 Maj, 2016

Thaçi: Çdo gjë ka përfunduar me Demarkacionin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se nesër do të udhëtojë ne Mal të Zi për të marr pjesë në ceremoninë e organizuar nga ky shtet, në shënimin e 10 vjetorit të pavarësisë.

Ai ka thënë se në Mal të Zi, nuk do të shkojë për ndonjë agjendë diskutimi.

Ai, gjatë inspektimit të punimeve në autostradë “Arbër Xhaferi”, ka thënë se çështja e demarkacionit të kufirit me Malin e Zi është e kryer dhe e nënshkruar nga dy shtetet.

 I pyetur për propozimin e AAK e Nismës që Demarkacioni të rinegociohet në Bruksel, Thaçi nuk e ka komentuar shumë, por ka thënë se të gjithë kanë të drejt të japin mendime dhe propozime, por vendimet duhet të merren me një unitet të gjerë.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...