Published On: 3 Tetor, 2016

Thaçi: Agolli guxoi të flasë kur shumë të tjerë zgjodhën heshtjen

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë vizitës së tij të parë si i pari i shtetit në Shqipëri, ka vizituar në banesën e tij shkrimtarin e njohur, Dritëro Agolli, i cili këtë muaj mbush 85 vjet.

“I dashur si gjithnjë, me thjeshtësinë dhe mikpritjen e tij bujare, më ofroi edhe një teke raki”, ka shkruar Thaçi në Facebook për vizitën te Agolli.

Thaçi ka treguar se si President i Republikës së Kosovës e ka dekoruar shkrimtarin me “Urdhrin e Pavarësisë”, duke thënë se kjo është “një dekoratë e vogël… për një njeri të madh si ai”.

“Dritëro Agolli ka guxuar të flasë, të shpresojë dhe të thotë të vërtetën, kur shumë të tjerë kishin zgjedhur heshtjen. Jemi rritur dhe jetojmë me idealet e tij”, ka shkruar Thaçi në rrjetin social. /Express/

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Lule Mali thotë:

  populli thot harrni për thesë: Hashimi e ka dekoruar Dritro Agollin me urdhërin e Pavarësisë, sepse ky e ka pasur dhe e ka trashëgim nga Nana Parti e Punës së kohës së Xhaxhit Enver Hoxha me shkruar e shkretuar, por le ta pyet Hashmi Dritron si u përgatit me Hysni milloshin me bërë demostratë kundër bombardimeve të NATOS ndaj Serbisë ? Ky organizim ka qenë ne marrëveshje me Dritro Agollin dhe Hysni Milloshin paraprakisht, por në Elbasan kanë hequr dorë nga demostrata nga frika se s`do të kenë përkrahës dhe do të bëhen prallë, e ne zemer Driroi e Hashimi e kanë Serbinë. Kjo u dëshmua me Hashimin se nenshkruan e bisedon ne dëm te Kosovës qe sa vite… E si mos ta dekoron Dritron qe te dy janë drita të Serbisë…!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Gezim thotë:

  Nese Thaci e di vetem nje varg, nje titull vepre apo nje thenie te Agollit, une e heq kryet….ai vec emrin e tij e di dhe kete e ka ba vetem per ndonje perfitim casti…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...