Published On: 27 Shkurt, 2016

Teutë, përballoi flliqësirave siç u përballoi baba yt

Teutarug

Nga Gani Sadiku

Kush i përdorë fjalët e ndyta, pos pasardhësve të fundërrinave komuniste, që ishin në shoqëri me figurat më të larta të politikës serbe, edhe ate kundër kujt.? Kundër vajzës së Rugovës. Thojshin pleqt ktynehere, “sa me but aq ma fell” dhe vetëm tash po e di domethënjen e asaj fjalie. Sikur Teuta të kishte qenë vajza apo motra e ndonjë “hunleshi”, bile ky flliqësira e pjellës komuniste Fisnik Ismajli, do ta lavdëronte Teutën për lukun apo sjelljen. Ky që përherë krijon identitet nga fjalët e pista, fjalori i urrejtjes dhe hasmërisë publike, i cili të mirën dhe butësinë e njerëzve historik, mundohet ta faturojë si dobësi të tyre. Logaritni se si do të sillej ai me qytetarët tjerë sikur të kishte pushtet.? Në Shoqëri fjalori i dhunës krijon politikanë ditorë, por jo të ardhme politike, ndërsa “çyfyrllëku” krijon imoralitet por nuk krijon gjë tjetër pos “moralit të dilinxhinjëve” Opozita me flliqësira si ky, dhe me antiamerikanizëm morbid, ia mundësoi zgjedhjen e Thaçit president.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Dr Mali thotë:

    Nuk e di kush jeni ju zoteri Gani Sadiku ?por nje e di se para koalicionit ke vjellur helm kunder Thaqit , tani sikurse te gjith servilet e LDK-s betoheni per koken e tij dhe u eshte ber Idol Z.Thaqi bile me deshire e kishit ven ne krye te LDK-s Prandaj zonjusha Rugova eshte e vetedijshme cka ben , dhe nuk e mbron emri i I.Rugoves nga servilizmi infantil ndaj Thaqit. Sa i perket VV-s ata jan nje grumbull njerezish dilitant te humbur ne kohe dhe hapsire. Antaresia e LDK-s ne vend se te merret me Isa Mustafen genjeshtra e tij elelektorale,servilizmi ndaj Thaqit ,Dacicit e Vuliqit merren me diletantet e VV.
    Ky eshte mjerimi i besimit te verber te anraresise ne bajraktaret,korruptet e besa edhe kriminelet e nderuar qe fatkeqesisht e percjell edhe populli . Ju e dini zoti Gani Sadiku e besoj se edhe Zonja Rugova e din se Kryetari dhe Kryeministri kan premtuar hiq me pak se 320000 vende pune , Liberalizim te vizave antaresim ne organizata nderkombetare rezultatet i dini edhe ju edhe Z.Rugova. Dy vite mandat perveq bisedimeve me Vuliqin diqka tjeter nuk kishte,harrova kishte shkatrrim te metejm te arsimit ,shendetesise, morali etj, etj. Zonjusha Rugova nuk eshte emruar per kukull ne Kuvend edhepse puna e saj e ka deshmuar ket,apo se eshte vajza e Rugoves ndoshta edhe ka qen potez i Ises per te mbuluar te palarat e veta por eshte zgjedhur per te ndaluar krimin. Korrupsinin dhe rjepjen e popullit te mjer nga mercenaret e Vuliqit. Por ajo shkel mbi varrin e babait te saj duke ven voten per nje kriminel ordiner se paku keshtu e ke emruar ti Z.Thaqi para koalicionit nese nuk u ka len kujtesa. fyerjet nuk jan kulture e shqipetareve e veqanerisht ndaj femrave por servilet duhet emruar me emer qofshin ato/ata edhe bijt e zitit.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...