Published On: 16 Tetor, 2016

Tetovë, mërgimtarit i vendosin eksploziv pranë shtëpisë së tij

K. K (66) nga, mërgimtari nga Tetova, që punon në Itali, i është hedhur shtëpia në erë, me eksploziv, të shtunën mbrëma, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Sipas policisë, veprën e kanë kryer persona të panjohur të cilët e kanë hapur derën ndihmës të katit përdhesë dhe e ka vendosur mjetin shpërthyes në kuzhinë.

Ekspozivi ka qenë i përgatitur me fitil që digjet ngadalë. Përveç dëmeve materiale në shtëpinë e K. K, nuk ka të lënduar.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...