Published On: 26 Shtator, 2016

Testi për mësimdhënësit, kapitull i mbyllur

Testi vlerësues për performancën e mësimdhënësve dhe profesorëve universitar për Ministrinë e  Arsimit konsiderohet çështje e mbyllur.

Faton Fetahu, asistent personal- ligjor i ministrit të Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë kishte zgjedhur rrjetin social ‘Viber’ për t’i kthyer përgjigje televizionit, por pa u lëshuar në shpjegime të hollësishme.

“Meqenëse MASHT e konsideron të mbyllur këtë çështje atëherë vlerësojmë  se kemi thënë të gjitha ato që duhet thënë. Faleminderit shumë për mirëkuptim”ka thënë Fetahu.

Sindikata e Bashkuar e Arsimit Shkencës dhe Kulturës për Tribuna Channel kanë deklaruar se në asnjë mënyrë nuk do të pranojnë të bëjnë këtë test. Ata thonë që ky test është ofendim i diplomës.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Kristina thotë:

    Kemi pare testet “vleresuese te arritshmerise” nga kl.e IX-ta,XIII-ta ato te MATURES , te gjithe i njofim rastet kur nxenesit e dobet kane “shkelqyer” ne keto “testime”! Ne keto akrobacione do te rrezohen ata qe nuk jane mesuar te vjedhin ne menyre bashkekohore nepermjet telefona ,kjo eshte gjenerata e mesme dhe para pensionit ! Kur kjo kategori eliminohet do te ju ipet mundesia gjenerates se re te klm-es,SPS-es,Ok-it e OP-it dhe afersise me PRONTOKLANET te ju hapet perspektiva ligjesisht ! Kto gjenerata do te sherbejne si dekore e barkucave PRONTO deri sa te ju kaloje koha e rinise e te cilave do te ju prishet rendi per martese serioze dhe bashkeshortesine do ta zevendeojne me vetem “bashkjetesa”! Keshtu e do demokracia europjane etj. Demokracia e do edhe te behen pronar ligjor pas pas privatizimt po ata pronar te ju jepet e drejta te i “menagjojne” kursimet e trustit pensional!Pasuri te siguruar per 20 breza,privilegje,femra te reja e te bukura,grada shkencore,pozita te larta dhe fitime prrallore o jete o jete ! Cka po dojn kta po bajne kur populli qan kta kendojne!

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...