Published On: 2 Prill, 2016
Bota |

Terroristi Salah Abdeslam refuzoi ta hedh veten në erë gjatë sulmit të Parisit

  • Pasi që i kishte mbijetuar sulmit në Paris, i dyshuari Salah Abdeslam, kishte vendosur që të mos hedh veten në erë, në mënyrë që të shpëtojë njerëz, sipas vëllait të tij, Mohamed.

Mohamed Abdeslam i ka bërë këto komente për televizionin francez BFMTV, pasi që kishte takuar vëllain e tij, Salah, në një burg në Belgjikë, ku Salah është në pritje të ekstradimit në Francë, Gazeta Express transmeton.

“Do të kishte më shumë viktima nëse do ta kisha hedh vetën në erë”, Salah i kishte thënë vëllait të vetë, dhe së “Fatmirësisht, nuk kam mundur ta bej atë.”

Sulmet më bombë dhe armë në një sall koncerti, stadium, restorant dhe lokale më 13 nëntor 2015, lanë të vrarë 130 njerëz.

Abdeslam, 26 vjeçar, u arrestuar në muajin e kaluar në Bruksel, vetëm katër ditë para sulmeve në Bruksel, ku u vranë 32 njerëz.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...