Published On: 25 Janar, 2016
Bota |

Terroristi i ISIS’it i propozon martesë gazetares së BBC’së (Video)

  • Një terrorist i ISIS’it i ka kërkuar martesë gazetares së BBC’së, derisa ajo po kryente një hulumtin online ku përfshiheshn edhe militantë të grupit terrorist.

Pas 30 minutash bisedë online mes gazetares dhe terroristit të ISIS’it, ky i fundit i ka kërkuar asaj martesë dhe i ka thënë se është shumë e lehtë t’i bashkohet grupit.

“Mjafton ta kesh një pasaportë dhe të arrishë deri në Turqi”, i ka thënë terroristi i ISIS’it që online fliste me emrin “Mario”.
“Po shikoja sytë e terroristit dhe isha shumë nervoze. Do të jem e sinqertë, e dija se ai është mijëra kilomentra larg por përpara kisha një pamje nga kompjuteri. Reagimi im i parë ishte që ai është një terrorist, ai është anëtar i një organizate që heq kokat e njerëzve, që përdhunon femra dhe vret fëmijë”, ka rrëfyer gazetarja e BBC’së e cila këtë bisedë e ka bërë në kuadër të një hulumtimi për grupin terrorist. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...