Published On: 5 Korrik, 2016

Tërnava, trojet tona etnike duhet t’i ruajmë si sytë e ballit

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, pas faljes së namazit të Fitër Bajramit, në mesazhin e tij drejtuar besimtareve, ka thënë që ta duan më shumë Kosovën, dhe të kujdesën për vendin e tyre, për të cilin u dha shumë gjak.

Tërnava duke përemndur rastet e tmerrshme që po terrorizojnë botën, sipas tij këto janë akte barbarë dhe larg çdo tolerance e mësimi që na ka dhënë Kurani.

“Islami është kundër çdo vrasje e terrori ndaj çdo natyre nëpër botë. Kjo që po ndodh nuk është asgjë nga Islami”, ka thënë ai.

Tërnava po ashtu  tha se duhet ruajtur e kujtuar sakrifica e të gjithë atyre që dhanë jetën për Kosovën.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...