Published On: 11 Tetor, 2016

Tërmkolli “ultimatum” Mustafës, Thaçit e Veselit: Dilni zot këtij vendi ose shkoni!

Ajo ka shtuar se Serbia po vazhdon të bëjë agresion ndaj Kosovës.

“ Është brengosëse Serbia po vazhdon të bëjë agresion dhe ta sulmojë Kosovën në tëra anët, ju ka mbetur vetëm edhe një sulm i armatosur”, ka thënë Tërmkolli.

Ajo ka thënë se nuk po e kupton qasjen e Bashkimit Evropian karshi këtij rasti, duke thënë se deri më tani BE-ja nuk ka bërë asnjë reagim.
Tërmkolli i ka quajtur bisedimet me Serbinë pallavra duke thënë se nga këto bisedime Serbia po fiton gjithçka.

Ajo ka kërkuar nga kryeministri Isa Mustafa, presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli që t’i dalin zot vendit ose përndryshe të japin dorëheqje.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...