Published On: 25 Gusht, 2016

Tërmeti në Itali, arrin në 257 numri i viktimave, shumë prej tyre fëmijë

Arrin në 257 numri i të vdekurve në Itali, sipas bilancit të fundit të publikuar nga departamenti i Policisë Civile.

Viktimat janë 190 në Reatino dhe 57 në Ascolano, ndërsa në orën 5:17 u regjistrua një tjetër tërmet me manjitudë 4,5 ballë Righter, që preku kryesisht zonën e Marche në Lacio.

Të pastrehët janë me mijëra ndërkohë që vazhdohet të gërmohet me shpresën për të gjetur të mbijetuar.

Situata sizmike në këtë zonë vazhdon të jetë me një aktivitet të lartë me shumë tërmete që pasojnë njëri tjetrin në zonë.

“Tgcom 24” transmeton se qindra persona vazhdojnë të jenë të zhdukur.

Shumë prej viktimave nga tërmeti besohet të jenë fëmijë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...