Published On: 11 Shtator, 2016

Tërmeti i fuqishëm në Shkup, evakuohen qendrat tregtare

Para një ore në Shkup me rrethinë ka ndodhur një termet i fuqishëm, fuqia e të cilit ka dridhur edhe Kosovën, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Nëpër edicionet qendrore të disa televizioneve vendore është njoftuar se qendrat tregtare: City Mall, Capitoll Mall dhe Ramstore Mall janë evakuar qytetarët që gjendeshin brenda.

Përndryshe, sot është e dyta herë që tërmeti e dridh Maqedoninë. Në mëngjes e dridhi me 4.4 shkallë të rihterit kurse tani me 5.1 shkallë./Telegrafi/
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...