Published On: 18 Maj, 2016
Bota |

Tërmet prej 6.7 ballëve në Ekuador

Një tërmet me magnitudë prej 6.7 ballëve të rihterit ka goditur Ekuadorin, ka njoftuar Vëzhguesi Gjeologjik i SHBA-së. Së fundmi vendi është goditur nga disa tërmete shkatërruese duke lënë dhjejtëra të vdekur.

Siç raportojnë mediat ndërkombëtare, tërmeti kishte epiqendrën 34 kilometra larg qytetit Rosa Zarate dhe 36 kilometra larg qytetit Muisne, të cilat tashmë janë goditur nga lëkundjet e tokës, transmeton KosovaPress.

 Sipas Vëzhguesit Gjeologjik, tërmet ka pasur një thellësi prej 10 kilometrave. /KosovaPress/
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...