Published On: 13 Shtator, 2016

Tërmet prej 4.8 shkale përsëri nê Shkup dhe rajon

Një dridhje e re është regjistruar vetëm pak minuta më parë në kryeqendrën e Maqedonisë, me magnitutë 4.8 shkallë, njofton Zhurnal.

Sipas Qendrës Sizmike Evropiane, emsc-csem.org, tërmeti ishte i fuqisë 4.8 të Rihterit, ndërsa raportohet që epiqendra të ketë qenë 5 kilometra në juglindje të Shkupit. pp
0Dridhjet e sotme janë si vazhdimësi e termeteve të djeshme që kanë dridhur gati gjithë Maqedoninë derisa termeti i pasdites së djeshme kishte dridhur edhe Kosovën deri në Prishtinë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...