Published On: 7 Shkurt, 2016

Tërmet në Taiwan: Nxirret nga gërmadhat foshnja gjashtë muajshe (Video)

Një foshnje gjashtë muajsh u shpëtua nga rrëzimi i një kompleksi banesor në Taiwan, 30 orë pasi u rrëzua nga një termet.

Më herët edhe një 20 vjeçar u nxor i gjallë, por shpresat janë zbehur për 120 të tjerë që mendohet që janë të bllokuar në rrënojat e ndërtesës Weiguan Jinlong në Tainan City, raporton BBC, përcjellë Klan Kosova.

26 persona konfirmohet se kanë vdekur gjatë tërmetit që shkatërroi ndërtesën.

Një hetim mbi ndërtimin e saj ka nisur. Rreth 200 njerëz janë shpëtuar. Afër 500 njerëz të tjerë janë lënduar si rezultat i tërmetit me magnitude  të shkallës 6.4 dhe dhjetëra të tjerë kanë mbetur në spital.

Qindra ushtarë janë të përfshirë në operacione shpëtimi, me ndihmën e pajisjeve teknologjike, qenve nuhatës dhe kraneve.  Strehimoret janë duke u ngritur për ata që kanë humbur shtëpitë e tyre në qytetin që ka dy milionë banorë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...