Published On: 17 Prill, 2016
Bota |

Termet i shkallës 7.8 në Ekuador, 41 të vdekur

  • Një tërmet i fuqishëm , 7.8 – magnitudë ka tronditur Pacific Northwest bregdetin Ekuadorit , duke vrarë të paktën 41 persona dhe përhapur panik.

Shërbimi Gjeologjik amerikan tha se tërmeti cekët , më të fortë në dekada për të goditur Ekuadorin , u përqendrua 27km në jug- juglindje të Muisne , një zonë të populluar paktë të porteve të peshkimit që është e preferuar për turistët . Tërmeti ka shkaktuar ” dëme të konsiderueshme ” në afërsi të epiqendrës , si dhe në Guayaquil , qyteti më i populluar të vendit .

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...