Published On: 25 Shtator, 2016
Bota |

Tërmet i ri me epiqendër në Pehçevë

Edhe një tërmet e lëkundi Maqedoninë dje pas mesnate, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Tërmeti me fuqi prej 2,7 shkallësh sipas Rihterit është ndjerë në Maqedoni pas Mesnatës.

Siç bën të ditur Qendra sizmologjike evropiane, epiqendra e këtij tërmeti ka qenë në 15 kilometra nga Pehçeva në thellësi prej 1 kilometri.

Muajin e fundit vendi jonë u ballafaqua me më tepër lëkundje, gjë që shkaktoi panik te popullata.

Përndryshe këtyre ditëve tërmete janë regjistruar edhe më gjerësisht në Ballkan si në Serbi, Bullgari dhe Greqi.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...