Published On: 14 Shtator, 2016

Tërmet i ri e dridhi Shkupin mbrëmë në 1 e 30 pas mesnate

Një tërmet me fuqi 3 ballë sipas shkallës së Rihterit e ka goditur Shkupin mbrëmë në orën 01:32, njofton GazetaExpress.

Epiqendra e këtij tërmeti, që është një prej rreth 20 që ndodhën që nga mëngjesi i së dielës, ka qenë 6 kilometra në perëndim të Haraçinës dhe 3 kilometra në jugperëndim të fshatit Creshevë.

Nuk ka raporte për dëme të reja nga ky tërmet.

Edhe kjo dridhje u ndie nga banorët e Shkupit, kështu që një pjesë e tyre vendosën që edhe natën e shkuar ta kalojnë jashtë shtëpive de banesave të tyre.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...