Published On: 15 Prill, 2016
Bota |

Tërmet i fuqishëm në Japoni, 9 të vdekur dhe rreth 1000 të lënduar (Video)

  • Disa tërmete të forta kanë tronditur me forcë o 6,2 gradë pjesën jugperëndimore të Japonisë, duke lënë të vdekur së paku 9 persona dhe duke shkaktuar plagosjen e 1000njerëzvebën të ditur CCN.

“Toka u dridh për rreth 20 sekonda para se të ndodhte tërmeti” tha dëshmitari Lim Ting Jie, transmeton Gazeta Express.

Tërmeti ka ndodhur në rajonin ku gjenden disa reaktorë bërthamorë, por ata nuk janë dëmtuar. Më shumë se 44 mijë persona janë evakuuar nëpër shkolla e objekt të tjera.

“Toka u drodh për rreth 20 sekonda para se 6.2-magnitudë tërmeti ndalur”, tha dëshmitari Lim Ting Jie.

Sipas CCN tërmeti i fuqishëm ka shkaktuar edhe zjarr.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...