Published On: 25 Nëntor, 2016
Bota |

Tërmet i fuqishëm godet Kinën

Një tërmet me magnitudë 6,5 ballë goditi sot në mbrëmje rajonin e Xinjiang, në veriperëndim të Kinës, një zonë e prekur rregullisht nga lëkundjet sizmike, njoftoi Instituti Amerikan i Gjeofizikës (USGS).

Epiqendra e tërmetit u regjistrua në një thellësi prej 12 kilometrash, në një zonë të largët rreth 170 kilometra nga qyteti Kachgar, kufi me Taxhikistanit dhe të Kirgiztanit, sipas USGS, njofton atsh.

rovinca në kufi me Qinghai-n u trondit në mesin e tetorit nga një tërmet me Magnitudë 6,4 ballë.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...