Published On: 14 Janar, 2016
Bota |

Tërmet 6.7 ballësh në Japoni, s’ka paralajmërime për cunami

Të enjten një tërmet me magnitudë 6.7 ballë goditi ishullin verior të Japonisë, Hokkaido. Lajmi është dhënë nga Agjencia Meterologjike e Japonisë.

Sipas mediave japoneze, mund të ketë ndryshime në nivelin e detit, por nuk pritet që vendi të goditet nga ndonjë cunami.

Gjithashtu, ende nuk ka asnjë të dhënë për dëmet që mund të jenë shkaktuar.

Tërmetu nuk ka shkaktuar ndonjë parregullsi në centralin bërthamor të Hokkaidos dhe atë të Tohokusë, të cilët janë mbyllur përkohësisht për të bërë kontrollet e sigurisë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...