Published On: 7 Prill, 2016

Teoria e Sorosit, Veliaj si pasaardhësi i Ramës dhe Blushi

Si kryebashkiak i Tiranës, por jo vetëm.

Edhe këtë të mërkurë, Erion Veliaj u shfaq më shumë me kostum kryeministri, teksa priti presidentin hungarez.

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/zbulimi-helikopteri-i-rrezuar-po-transportonte-mermer-per-ne-shtepine-e-mimit-ne-vermosh/

http://www.shqiptari.eu/seks-skandali-3-i-pergjimeve-erotike-te-ermira-mehmetit-koco-kokedhima-i-dhuron-apartament-ne-himare-2/

 

Mediat po ziejnë me spekulime se ai do jetë pasaardhësi i Edi Ramës si kryetar i Partisë Socialiste dhe ndoshta si kryeministër.

Kaq i zjarrtë është ky debat, sa e përditshmja Standard i kushton kryeartikullin e saj një interviste me mjeshtrin e teorive konspirative, Kastriot Myftaraj.

Ai thotë se lobi sorosian e ka përgatitur Veliajn si pasaardhës të Ramës.

“As Saimir Tahiri, as Ben Blushi dhe aq më pak Pandeli Majko nuk kanë mbështetjen e këtyre forcave ndërkombëtare, të cilat pas vitit 1997 përcaktojnë se çfarë do të ndodhë në PS. Shikoni, PS erdhi në pushtet me çmimin që iu nënshtrua Sorosit”.

Por ndërsa Myftaraj nuk e sheh Blushin si kryetar të PS, një e përditshme tjetër, “Sot”, e njohur po ashtu për spekulimet, shkruan se Blushi në shtator do të themelojë një parti të re.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...