Published On: 29 Dhjetor, 2015
Bota |

Teologët e ISIS-it me fetva se si duhen dhunuar gratë dhe vajzat skllave

Teologët e Shtetit Islamik kanë publikuar një fetva jashtëzakonisht të detajuar se si duhet bërë seks me femrat skllave të luftëtarëve të grupit.

Përmes këtij ligji përpiqen të interpretohen mësimet të cilat justifikojnë skllavërinë seksuale të grave dhe vajzave të kapura nga luftimet në Irak dhe Siri.

Dokumentet të cilat u morën gjatë Operacioneve Speciale të SHBA-vë në Siri janë rishikuar nga Reuters. –transmeton arbresh.info.

Disa prej rregullave të shkruara në këtë dokument janë që babai dhe djali të mos bëjnë seks me të njëjtën skllave apo të mos bëjnë sekse me nënën dhe vajzën nëse të dyja kanë rënë në duar të pronarit të njëjtë.

Kombet e Bashkuara dhe grupe të ndryshme për të drejta të njeriut kanë akuzuar Shtetin Islamik për rrëmbim dhe dhunim sistematik të mijëra grave dhe vajzave mbi moshën 12-vjeçare.

Shumica prej tyre u janë dhënë luftëtarëve në shenjë shpërblimi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...