Published On: 17 Maj, 2016

Tentim vrasje në Mitrovicë

Policia ka arrestuar në Mitrovicë për një tentim vrasje që ka ndodhur dje. Rasti është raportuar në orën 15:30 të ditës së djeshme në njërin nga fshatrat e Mitrovicës.

“Ngjarja fillimisht ishte raportuar për një person të lënduar. Njësitë policore me të arritur në vendin e ngjarjes bëjnë të ditur se i lënduar kishte mbetur viktima F. M. 24 vjeçar, të cilit ndihma e parë i ishte dhënë në spitalin rajonal në Mitrovicë, ku më pas është transferuar për në QKUK”, thuhet në njoftimin e Policisë.

 Policia ka identifikuar dhe ka arrestuar personin e dyshuar A. M. 58 vjeçar, ku në vendin e ngjarjes si provë materiale Policia ka konfiskuar një mjet të mprehtë thikë, me të cilën dyshohet se i dyshuari ka sulmuar viktimën.

Pas procedurave intervistuese me urdhër të prokurorit kompetent të dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit për 48 orë./KosovaPress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...