Published On: 31 Maj, 2017

Tensione në Kuvend/ Xhaferi flet sërish në gjuhën shqipe, irritohen në mas deputetët e VMRO-së

Gjatë seancës së sotme ku pritet formimi i qeverisë së re, kreu i Kuvendit Talat Xhaferi, ka folur sërish në gjuhën shqipe.

Por, një gjë e tillë ka irrituar sërish deputetët e VMRO-së dhe veçanërisht Ilija Dimovskin, i cili iu drejtua sërish duke e quajtur deputet dhe jo kryeparlamentar.

Nga ana tjetër Xhaferi i është përgjigjur: “Nuk e di se si t’ju drejtohem kur ju më drejtoheni si deputet, dhe përderisa ju më drejtoheni kështu, une mendoj se nuk ka asnjë gjë kontestuese.

Unë nuk i ndaj deputetët nëse duhet t’u drejtohem në gjuhën shqipe apo në atë Maqedonase”, ka thënë Xhaferi. /albeu.com/

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...