Published On: 2 Janar, 2016
Bota |

Tension i lartë në botën arabe: Irani kërcënon Arabinë Saudite

Arabia Saudite do të paguajë një çmim shumë të lartë për ekzekutimin e liderit shiit saudit, Nimr Baqer al Nimr, deklaroi sot zëdhënësi i Ministrisë iraniane të Punëve të Jashtme, Hossein Jaber Ansari, i cituar nga agjencia IRAN.

“Qeveria suadite nga njëra anë mbështet lëvizjet terroriste dhe ekstremiste dhe nga ana tjetër përdor gjuhën e reprezaljes dhe të dënimit me vdekje kundër opozitarëve të brendshëm. Do të paguajë një çmim të lartë për politikatë e saj”, deklaroi Jaber Ansari, pas ekzekutimit të 47 personave të dënuar për terrorizëm në Arabi Saudite./ATSH

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...