Published On: 1 Mars, 2016

Tenistët kosovarë nisin garat në “Davis Cup”

  • Tenistët Hyda Banjska, Granit Bajraliu, Gurash Hasani dhe Meldin Mustafi do ta përfaqësojnë Kosovën në fazën e grupeve të “Davis Cup”, që është gara më e madhe ekipore në konkurrencën e meshkujve, shkruan sot Koha Ditore.

Përfaqësuesja e Kosovës në këtë garë udhëhiqet nga trajneri Jeton Hadërgjonaj dhe bën pjesë në kategorinë e tretë të Evropës. Në këtë kategori garohet për plasman në kategorinë e dytë për sezonin e ardhshëm. Vetëm përfaqësueset e kategorisë së parë luftojnë për trofeun e çmueshëm.

Kosova kundërshtarët do t’i mësojë gjatë ditës së martë (sot), ka bërë të ditur kreu i Federatës së Tenisit të Kosovës, Shkëlzen Domi, të hënën.

Grupet do të formohen me nga katër përfaqësuese në bazë të rangimit. Kosova ka rangimin me të dobët dhe kundërshtarët e mundshëm të tenistëve kosovarë në “Davis Cup” mund të jenë Moldavia, Irlanda, Qipro, Estonia, Maqedonia, Mali i Zi, Malta, Greqia, Lihtenshtajni, San Marino, Armenia dhe Islanda.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...