Published On: 24 Maj, 2016

Tenistët e rinj po arrijnë rezultate të mira në “Tennis Europe”

Tenistët e rinj nga Kosova po tregojnë sukses të madh në turneun ‘Tennis Europe’, që po mbahet në Manastir të Maqedonisë.

Bleron Ukëhaxhaj dhe Fresk Sylhasi, me sukses janë kualifikuar për në gjysmëfinale të këtij turneu, duke mposhtur tenistët maqedonas, Petar Igeski dhe Andrej Milevski, në ndeshjen në çifte.

Në gjysmëfinalen që luhet nesër, tenistët nga Kosova do të përballjen me Ilin Stankoski dhe Jovan Trenchevski.

Në këtë turne shumë të rëndësishëm Kosova u përfaqësua me tetë garues, pesë djem dhe tre vajza, të gjeneratës U12.

Bleron Ukehaxhaj, Melos  Nallbani, Fresk Sylhasi, Vesa Xhinaj, Forta Morina, Aja Broqi, Drinor Shamolli dhe Arbin Koro, janë tenistët nga Kosova që po marrin pjesë në turneun në Maqedoni./Indeksonline/

Image
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...